Категорії
Мова Russian Украинский

Як вибрати боксерську капу

  • 26 лютого 2015 13:28:57
  • Переглядів: 110168
  • 5
Короткий зміст:

В двох словах про капі

Основне призначення капи – захист, захист і ще раз захист. Вона запобігає пошкодження як верхніх, так і нижніх зубів, захищає від ударів і розсічень про власні зуби, знижує і розподіляє навантаження при сильному ударі. Використовується не тільки в єдиноборствах, але також і в таких іграх як хокей, футбол і т. д.

Використання капи дійсно знижує ризик отримання травми, саме з цієї причини вони є обов'язковими до застосування у боксі, ММА та інших бойових мистецтвах.

У нашому розділі боксерських кап представлений величезний асортимент моделей як для дітей, так і для дорослих. На будь-яку кишеню, колір, смак і модель. Телефонуйте, ми завжди раді відповісти на ваші питання, підібрати і проконсультувати по вибору.

Доросла чи дитяча?

За розміром виробники зазвичай випускають два варіанти:

  • Дорослі (зазвичай від 10-11 років);
  • Дитячі (зазвичай до 10-11 років).
Відмінність між дитячою і дорослою капами

Ми рекомендуємо дитячі капи використовувати до 10 років, зріст до 140см. Якщо спортсмен старшого 11 років, або вище 140-145 см рекомендуємо використовувати дорослі капи. При необхідності ви завжди зможете її трохи підрізати.

На фото представлено відмінність між дорослої та дитячої капою торгової марки Zelart моделі 3604. Як бачимо модель залишається однаковою, капа змінюється лише в своїх габаритах. Дитячі – для меншої щелепи – більш компактні, дорослі – навпаки.

Що робити якщо капа виявилася великою (викликає дискомфорт)?

Більшість дорослих кап можна підігнати під індивідуальний розмір для дитини або дорослого з невеликою щелепою. Для цього необхідно підрізати капу ззаду до прийнятного розміру. При необхідності – повторно зварити.

Як підрізати капу?

Модель капи

В залежності від моделі капи розрізняють:

  • односторонні;
  • двосторонні;
  • для брекетів;
  • капи з ремінцем.

Односторонні

Односторонні капи використовуються тільки на верхній щелепі, чого в більшості випадків досить для максимального захисту. Такі капи не доставляють дискомфорту, при правильній варінні надійно тримаються на зубах, дозволяючи навіть розмовляти під час спарингу.

Одностороння капа

Односторонні капи рекомендовані більшістю федерацій, не тільки боксерських, але і для таких видів спорту, як карате, самбо, бойове самбо, кікбоксинг, таеквондо, мма і т. д.

Окремо зазначимо, що для участі у змаганнях допускаються спортсмени тільки в односторонніх капах.

Двосторонні

Такі капи забезпечують найвищий рівень захисту і можуть бути в окремих випадках рекомендовані для тренувального процесу.

Двостороння капа

Двосторонні капи одягаються як на верхню, так і нижню щелепу, забезпечуючи захистом нижній і верхній ряд зубів. При цьому двостороння капа закриває рот повністю. Спортсмен не зможе розмовляти під час спарингу, дихати необхідно через спеціальний отвір у самому виробі.

Зазначимо, що спаринг у двосторонній капі вимагає певної вправності з-за ускладненого дихання і неможливість розмовляти. При виборі цієї моделі обов'язково зверніть на це увагу.

Для брекетів

Для брекетів випускаються як односторонні, так і двосторонні капи в залежності від того, встановлено чи брекет на одній або двох щелепах.

Технологічно капи для брекетів відрізняються від звичайних односторонніх наявністю спеціального жолобка, призначеного для кращої посадки і захисту самого брекета.

Під час носіння брекетів положення зубів спортсмена змішається. Це означає, що капа не повинна фіксувати їх у початковому положенні, або створювати перешкоди змішування зубів. З цієї причини виробники виготовляють капи для брекетів або з силікону, який не вариться і дозволить зубах змішатися під впливом брекетів, або з термоплавкого пластику, який необхідно час від часу перетравлювати.

Одностороння капа з ремінцем

Капи повністю відповідають опису одностороннім за винятком тієї особливості, що на передній частині додатково вони обладнані ремінцем для фіксації.

Ремінець цей використовуються для надійного приєднання капи до зовнішніх елементів, наприклад, до хокейного шолома, або до бейсбольному шолома. Іноді ремінець йде в комплекті, іноді безпосередньо ллється разом з формою самої капи.

Такі капи використовуються у хокей, бейсбол та інших аналогічних виду єдиноборств, де є ризик проковтування капи.

Матеріал і мнолослойность

Більшість кап виготовляються або з термопластика POE, або силікону, або латексу. Всі ці матеріали є безпечними для здоров'я і широко застосовними в єдиноборствах.

Термоплавкие капи піддаються формуванні при впливі температури. Це дозволяє підігнати капу під індивідуальний прикус спортсмена. Це необхідно для кращого захисту, капа щільно прилягає до зубів у відповідності з індивідуальним прикусом. Для отримання цього результату, капа повинна бути попередньо підігнана, про те, як зварити капу читай в нашому матеріалі.

Капи, які не піддаються варінні (зазвичай силікон), використовуються без попередньої підготовки. З особливостей – вони можуть спадати з верхньої щелепи, викликаючи певний дискомфорт.

Мнолослойность

Сучасні капи бувають як класичні, виготовлені з односоставного матеріалу, так і багатошарові.

Многослойнняя капа

Багатошарові капи виготовляються з термопластиков декількох видів, різних по щільності і м'якості. Кожен шар тут виконує свою задачу.

Наприклад, капа торгової марки Zelart 3535 має два шари: внутрішній, виготовлені з м'якого пластику (гелю), який дозволяє легше забезпечувати кращу посадку і сформувати правильний прикус і зовнішній, більш жорсткий пластик, забезпечує каркас і форму виробу.

Правила варіння і гігієни

Капи відносяться до засобів індивідуальної гігієни, використовуються вони в роті, з цієї причини ми завжди рекомендуємо дотримуватися правил і рекомендацій виробників по догляду за цим виробом.

Як вже згадувалося раніше, перед використанням капу необхідно зварити, про те, як це зробити, читайте в нашому матеріалі. Після варіння рекомендуємо виконувати наступні правила.

Правила гігієни:
  • Перед варінням капу необхідно промити.
  • Носити капу тільки в спеціальному футлярі.
  • Мити після використання.
  • Рекомендована заміна кожні два місяці (по аналогії з зубними щітками).
  • Якщо немає можливості, необхідно кожні два місяці мити капу в спеціальному розчині для видалення бактерій.
  • Використовувати тільки індивідуальну капу.
 
Залишити відгук ↓
 
6 відгуків
2 відповідей
5 оцінок
100% 5 позитивних
25  
корисність відгуків
75 голосів
56% 42 позитивних
42