Категорії
Мова Russian Украинский

Вибираємо м'яч для фітнесу

  • 29 квітня 2020 11:38:49
  • Переглядів: 13637
  • 0
Короткий зміст:

Що таке фітбол і для чого потрібен?

Фітбол – це спеціальний великий м'яч діаметром від 45 до 95 см, здатний надати всебічне навантаження для тіла. Фітбол широко використовується як у домашніх умовах, так і в спортивних залах при заняттях аеробікою і лікувальною фізкультурою. Є прекрасним рішенням для різноманітності фітнесу.

  • Залучає велику кількість м'язів.
  • Розвиває координацію.
  • Покращує поставу, прибирає болі в спині.
  • Доступний за ціною.
  • Практичний, не займає багато місця.

Всі фітболи, про яких піде мова в цій статті, можна подивитися в каталозі фітболів в нашому магазині.

Відмінності між різними видами фітболів

  • Гладкий
  • Масажний
  • Напівмасажний

Гладкий фітбол має гладку поверхню і зовні являє собою класичний м'яч. Підходить всім, у тому числі вагітним жінкам і немовлятам. Гладкість поверхні і відсутність шипів робить його абсолютно безпечним.

Гладкий фітбол зовнішній вигляд Гладкий фітбол зовнішній вигляд

Це відмінний варіант для початківців, оскільки спортсмен не буде відчувати ніякого дискомфорту в процесі тренування. Ті, хто практикує йогу, теж використовують фітболи з гладкою поверхнею.

Масажний фітбол має поверхню покриту шипами. Завдяки шипам снаряд додатково виконує функції масажера, покращуючи кровообіг.

Зовнішній вигляд масажного фітболу Зовнішній вигляд масажного фітболу

Масажні фітболи часто використовуються в сучасних фітнес-центрах: такий м'яч ефективний у боротьбі з целюлітом і різними вадами шкіри. Вправи на масажному фітболі також дозволяють швидко і якісно розігріти м'язи стегон і сідниць.

Напівмасажний фітбол являє собою комбінацію двох варіантів: масажного і гладкого. Напівмасажний фітбол дає можливість вибору: гладку сторону використовувати для занять, а за допомогою масажної розігріти і розім'яти м'язи.

Полумассажний фітбол Напівмасажний фітбол

Як вибрати розмір фітболу

Діаметр фітболу підбирається з урахуванням вашого зросту.

  Зріст   Діаметр
  до 157 см   45 см
  від 158 до 163 см   55 см
  від 168 до 178 см   65 см
  від 179 до 189 см   75 см
  більше 190 см   85 см і більше

На замітку! Якщо ви сідаєте на фітбол і у вас в колінах утворився гострий кут - снаряд підібраний неправильно. При правильному виборі кут повинен становити 90-100 градусів.

Якісний фітбол не повинен мати всіляких складок, мікротріщин та інших нерівностей, які з'являються при повторному накачуванні. Також зверніть увагу на шви, вони не повинні надто виділятися на поверхні і заважати тренуванню.

На що звернути увагу

Зверніть увагу на максимальне навантаження і вагу користувача, який витримує м'яч.

Чим межа максимального навантаження вища, тим краще тренажер підходить для активного використання, що важливо не тільки професійним спортсменам, але і людям з надмірною вагою.

Якщо ви використовуєте фітбол в залі разом додатковими снарядами (гантелі, штанги, гирі), враховуйте свою вагу разом з вагою снаряда, щоб не перевищувати допустимий поріг максимальної ваги.

Порада! Вибирайте м'яч, виконаний за технологією антиразрыву - ABS (або BRQ). При пошкодженні (проколі, порізі) він не лопне, а буде повільно здуватися, що дасть можливість запобігти травми.

Базові вправи з фітболом

Присідання з фітболом над головою

Станьте вертикально з витягнутими руками над головою, в руках утримуйте фітбол, ноги поставте на ширину або трохи ширше плечей як для класичного присідання.

Присідання з фітболом над головою Присідання з фітболом над головою

Присідання виконуйте повільно, утримуючи фітбол над головою. Не забувайте тримати тулуб вертикально, баланс тіла утримуйте з допомогою фітболу.

Присідання з ногою на фітболі

Гарна вправа на баланс, у разі якщо важко тримати рівновагу скористайтеся для підтримки стільцем.

Початкове положення: станьте рівно, одну ногу поставте на гімнастичний м'яч позаду Вас. Відстань від м'яча до ноги на підлозі може бути близько 50 см. Зробіть присідання, згинаючи в коліні ногу, яка стоїть на підлозі. Після цього поверніться у вихідне положення.

Присідання з ногою на фітболі Присідання з ногою на фітболі

Віджимання з ногами на фітболі

Більш складний варіант віджимань, так як потрібно утримувати рівновагу.

Прийміть вихідне положення як при класичних віджиманнях від підлоги. Покладіть дві ноги на фітбол.На вдиху почніть опускатися до підлоги, після досягнення пікової точки внизу потрібно зробити потужне віджимання від підлоги з видихом. Намагайтеся опускатися вниз підконтрольно, а не просто падати вниз.

Віджимання з ногами на фітбол віджимання з ногами на фітбол

Від положення м'яча буде залежати навантаження на руки. Новачки можуть розташовувати м'яч на рівні стегон і тазу, більш підготовлені спортсмени на рівні гомілки, чим ближче м'яч до ніг, тим важче буде виконувати вправу.

Підйом тазу

Ляжте на підлогу, витягніть руки перпендикулярно тілу. Нижню частину гомілки і п'яти покладіть на м'яч. За допомогою м'язів преса і сідниць підійміть стегна над підлогою. Ви опинитеся в хиткому положенні, тому використовуйте витягнуті руки для підтримки рівноваги.

Підйом тазу з фітболом Підйом тазу з фітболом

Видихніть і повільно підведіть коліна до стегон, так щоб ступні опинилися на поверхні м'яча. Затримайтеся на секунду в цьому положенні, а потім вдихніть і витягніть ноги назад. Стегна завжди тримайте на вазі, щоб дати максимальне навантаження м'язам сідниць.

На закінчення отримайте порцію гарного настрою від нашого відео з фітболами.

 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.